A kisebb, otthoni használatra készült szélessávú forgalomirányítók jellemzően beállíthatók úgy, hogy DSL- vagy kábelmodemen keresztül kapcsolódjanak az internetszolgáltatóhoz. A legtöbb esetben a kisirodai/otthoni forgalomirányítókat úgy állítják be, hogy a szolgáltatótól automatikusan kapjanak IPv4-címet.
Az ábrán például egy Linksys EA6500-as forgalomirányító alapértelmezés szerinti, WAN-beállításokat tartalmazó oldala látható. Figyeljük meg, hogy az internetkapcsolat típusa automatikus DHCP-konfigurációra (Automatic Configuration - DHCP) van beállítva. Ez azt jelenti, hogy ha a forgalomirányító például egy kábelmodemhez kapcsolódik, DHCPv4-klienssé válik, és az internetszolgáltatótól kér IPv4-címet.
MEGJEGYZÉS: A MAC-cím klónozása (MAC Address Clone) egy olyan funkció, amelynek segítségével egy konkrét címet adhatunk meg a forgalomirányító szolgáltató felőli interfészének MAC-forráscímeként. Számos internetszolgáltató az első beüzemeléshez használt eszköz MAC-címe alapján oszt IPv4-címet. Ha később egy másik eszközt, mint például egy kisirodai/otthoni forgalomirányítót csatlakoztatunk a szolgáltatóhoz, a szolgáltató megkövetelheti, hogy a WAN-interfészen az eredeti eszköz MAC-címe legyen beállítva.