Az IPv6 interfész konfigurációt ellenőrző parancsok hasonlóak az IPv4-nél használt parancsokhoz.

A show ipv6 interface brief parancs (1. ábra) egy összegzést mutat minden interfészről. Az [up/up] kimenet az interfésszel azonos sorban az interfész első illetve második rétegbeli állapotát jelenti. Ez a megfelelő IPv4 parancs Status és Protocol oszlopainak felel meg.

A parancskimenet interfészenként kettő konfigurált IPv6-címet mutat. Az egyik az a globális egyedi IPv6-cím, amelyet kézzel beállítottak. A másik, FE80-nal kezdődő cím pedig az interfész link-local egyedi címe. A link-local cím automatikusan létrejön minden interfészhez, amelynek globális egyedi címet állítunk be. Egy IPv6 hálózati interfésznek mindenképpen lennie kell link-local címének, de globális egyedi cím nem szükséges.

A show ipv6 interface gigabitethernet 0/0 parancs a második ábrán megmutatja az interfész állapotát és minden hozzátársított IPv6-címet. A link-local és a globális egyedi cím mellett tartalmazza az interfészhez tartozó multicast címeket is, melyek FF02-vel kezdődnek.

A show ipv6 route parancs a harmadik ábrán arra szolgál, hogy megnézhessük az IPv6 forgalomirányító táblában szereplő útvonalakat és interfész címeket. A show ipv6 route parancs csak az IPv6 hálózatokat jeleníti meg, az IPv4 hálózatokat nem.

A forgalomirányító táblában az útvonal mellett levő ‘C‘ jelzi, hogy ez közvetlenül csatlakozó hálózat. Ha egy forgalomirányító interfésznek globális egyedi címe is van és az állapota "up/up", az IPv6 előtag és előtag hossz is bekerül az IPv6 forgalomirányító táblájába mint csatlakoztatott (connected) útvonal.

Az interfészen konfigurált IPv6 globális egyedi cím szintén bekerül a forgalomirányító táblába mint helyi útvonal. A helyi útvonal előtagja /128. A helyi útvonalakat a forgalomirányító arra használja, hogy hatékonyabban feldolgozza valamely saját interfészének címzett csomagokat.

A ping parancs IPv6 esetén ugyanúgy használható, mint IPv4 esetén, csak IPv6-címeket használunk. Amint a 4. ábrán látható, a ping parancsot használjuk R1 és PC1 közti harmadik rétegbeli kapcsolat ellenőrzésére.

Az IPv6 ellenőrzésére való parancsok még: