Az 1. ábra példája az R1 közvetlenül csatlakozó interfészeinek konfigurálási lépéseit mutatja a megadott IPv6-címekkel. Figyeljük meg az első és második réteg információs üzeneteit, amint az egyes interfészeket konfiguráljuk és aktiváljuk.

A show ipv6 route parancs, melyet a 2. ábrán láthatunk az IPv6 forgalomirányító táblában levő IPv6 hálózatok és interfész címek ellenőrzésére szolgál. Ugyanúgy, mint IPv4-nél, ‘C‘ jelzi, hogy ez egy közvetlenül csatlakozó hálózat. Az ‘L’ pedig hogy helyi útvonal. IPv6 hálózatban a helyi útvonal előtagja /128. A helyi útvonalakat a forgalomirányító arra használja, hogy hatékonyabban dolgozza fel azokat a csomagokat, melyeknek a célcíme a forgalomirányító interfészének címe.

Figyeljük meg, hogy létezik egy útvonal az FF00::/8 hálózat felé is. Ez a multicast forgalomirányításhoz használatos.

A 3. ábrán azt látjuk, hogy a show ipv6 route parancsot hogyan kombinálhatjuk egy konkrét hálózati célcímmel ahhoz, hogy megnézzük annak a részleteit, hogy a forgalomirányító hogyan tanulta meg az útvonalat.

A 4. ábra megmutatja, hogy az R2 elérhetőségét hogyan ellenőrizhetjük a ping paranccsal.

Az 5. ábrán nézzük meg, mi történik akkor, amikor R2 G0/0 LAN interfészét célozzuk meg a ping paranccsal. A ping sikertelen. Méghozzá azért, mert R1 forgalomirányító táblájában nincs bejegyzés a 2001:DB8:ACAD:4::/64 hálózathoz.

Távoli hálózat eléréséhez R1-nek további információkra van szüksége. A forgalomirányító táblába a távoli útvonalak az alábbi módokon kerülhetnek be: