A VLAN-ok közti forgalomirányítás az a forgalomirányítási folyamat, amely különböző VLAN-ok közti zajlik akár dedikált forgalomirányító, akár többrétegű kapcsoló közreműködésével. A VLAN-ok közti forgalomirányítás teszi lehetővé, a VLAN-határokkal elválasztott eszközök közötti kommunikációt.
A VLAN-ok közti hagyományos forgalomirányítás minden egyes VLAN számára külön fizikai interfészt igényelt a forgalomirányítón. Ezt váltotta fel a "router-on-a-stick" forgalomirányító topológia, ahol egy külső forgalomirányító alinterfészei kapcsolódtak trönkvonalon egy 2. rétegbeli kapcsolóhoz. A "router-on-a-stick" forgalomirányító esetén minden logikai alinterfészen megfelelő IP-címet és VLAN-t kell beállítani, valamint a trönkbeágyazást is úgy kell konfigurálni, hogy az illeszkedjen a kapcsoló trönkportján konfigurálthoz.
Egy másik lehetséges megoldás a többrétegű VLAN-ok közti forgalomirányításra a 3. rétegbeli kapcsolás. A 3. rétegbeli kapcsolás SVI-ket és irányított portokat igényel. A 3. rétegbeli kapcsolást általában a hierarchikus tervezési modell központi és elosztási rétegében valósítják meg. A VLAN-ok közti forgalomirányítás egy lehetséges módja a 3. rétegbeli kapcsolás SVI-k használatával. Az irányított port egy fizikai port, mely a forgalomirányító interfészeihez hasonlóan viselkedik. A hozáférési portokkal ellentétben az irányított port nincs egy konkrét VLAN-hoz rendelve.
A Catalyst 2960-as kapcsolók használhatók a többrétegű, VLAN-ok közti forgalomirányításra is. Ezek a kapcsolók a statikus útvonalak használatát támogatják, a dinamikus forgalomirányítást azonban már nem. Az IP alapú forgalomirányításhoz úgynevezett SDM sablonokra van szükség a 2960-as kapcsolókon.
A VLAN-ok közti forgalomirányítás hibaelhárítása a forgalomirányítók és a 3. rétegbeli kapcsolók esetén is hasonló. Tipikus hibák merülhetnek fel a VLAN-ok, a trönkök, a 3. rétegbeli interfészek és az IP-címzés konfigurálása során.