Statikus útvonal létrehozásakor a következő ugrás cím helyett lehetőség van a kimenő interfész megadására is. A korábbi, CEF-et nem használó IOS verziók esetében ezzel oldható meg a rekurzív keresés problémája.
Az 1. ábrán három kimenő interfésszel megadott, közvetlenül csatlakozó statikus útvonal beállítása látható az R1 forgalomirányítón. A 2. ábrán R1 irányítótáblája azt mutatja, hogy egy 192.168.2.0/24 hálózat felé küldött csomag esetében R1 egyezést keres és ennek eredményeként meghatározza, hogy a csomagot a Serial 0/0/0 interfészén kell kiküldenie. További keresésre nincs szükség.
Figyeljük meg, hogy az irányítótáblában miben különbözik a kimenő interfésszel és a rekurzív módon megadott bejegyzés.
Kimenő interfésszel megadott, közvetlenül csatlakozó statikus útvonal esetén a kimenő interfész két keresés helyett eggyel megtalálható. Bár az irányítótábla bejegyzés "directly connected", azaz közvetlenül csatlakozó, a statikus útvonal adminisztratív távolsága 1. Kizárólag a közvetlenül csatlakozó interfész adminisztratív távolsága lehet 0.
MEGJEGYZÉS: Pont-pont összeköttetéseknél a statikus útvonalakhoz a kimenő interfész és a következő ugrás címe is használható. Többpontos/üzenetszórásos interfészek esetében célszerű a statikus útvonalakat következő ugrás címmel megadni.
A 3. és 4. ábrán lévő parancsszimulátor használatával hozzunk létre az R2 és R3 forgalomirányítókon közvetlenül csatlakozó statikus útvonalakat, majd ellenőrizzük is le őket.
Bár a pont-pont hálózatokban gyakran alkalmazzák a kimenő interfésszel megadott statikus útvonalakat, az alapértelmezett CEF csomagtovábbítási mechanizmus szükségtelenné teszi ezt.