Ezen a ponton a forgalomirányítók már ismerik a saját közvetlenül csatlakozó hálózataikat és a közvetlen szomszédok csatlakozó hálózatait. Folytatva az utat a konvergencia felé, a forgalomirányítók elvégzik a periodikus frissítések cseréjének következő körét. Mindegyik eszköz újra ellenőrzi a frissítéseket új információkat keresve.

Tekintsük az ábrán látható topológia beállítást az R1, R2 és R3 forgalomirányítók között. A kezdeti felderítés befejezése után mindegyik forgalomirányító folytatja a konvergencia folyamatát a következő frissítések küldésével illetve fogadásával.

R1:

R2:

R3:

Kattintsunk a Lejátszás gombra az animáció megtekintéséhez, amelyben az R1, R2 és R3 a legfrissebb irányítótábláikat küldik el a szomszédaiknak.

A távolságvektor alapú forgalomirányító protokollok általában egy látóhatár-megosztás nevű technikát alkalmaznak az irányítási hurkok elkerülése érdekében. A látóhatár-megosztás megakadályozza, hogy ugyanazon az interfészen lehessen információkat kiküldeni, mint amelyen azok beérkeztek. Például R2 nem küld ki frissítést a 10.1.0.0 hálózatról a Serial 0/0/0 interfészén, mivel a 10.1.0.0 hálózatot a Serial 0/0/0 interfészén keresztül ismerte meg.

Miután a forgalomirányítók egy hálózaton belül konvergáltak, az irányítótáblában található információkat használják egy adott cél felé vezető legjobb útvonal meghatározásához. A különböző forgalomirányító protokollok eltérő módszerek alapján határozzák meg a legjobb útvonalat.