Az 1. ábrán látható, hogy a show ipv6 protocols parancs nem biztosít annyi információt, mint az IPv4 megfelelője. A következő paraméterek viszont megtekinthetők:

1. Az R1 forgalomirányítón RIPng forgalomirányítás van beállítva és futtatva.

2. A RIPng-vel konfigurált interfészek listája.

A show ipv6 route parancs az irányítótáblába felvett útvonalakat jeleníti meg a 2. ábrán látható módon. A kimenet azt mutatja, hogy R1 a kijelölt RIPng hálózatokat már ismeri.

Figyeljük meg, hogy az R2 LAN 2 ugrás távolsággal van hirdetve. Ennek az oka, hogy a RIPv2 és a RIPng különböző módon számolják az ugrásszámot. Az R2 LAN mértéke RIPv2 (és RIPv1) esetében 1 ugrás lenne. Ez azért van így, mert az IPv4-irányítótáblában megjelenő mérték (ugrásszám) a távoli hálózat eléréséhez szükséges ugrásszámot jelenti (a következő ugrás forgalomirányítót az első ugrásnak számolva). RIPng esetén azonban a küldő forgalomirányító már saját magát is 1 ugrás távolságúnak tekinti, így R2 emiatt hirdeti a helyi hálózatát 1-es mértékkel. Amikor R1 megkapja a frissítést, akkor eggyel megnöveli az ugrásszámot, és így R2 helyi hálózatát már 2 ugrás távolságúnak tekinti. Hasonló okok miatt van az R3 LAN 3 ugrás távolságra.

A rip kulcsszót a 3. ábrán látható módon a parancs után írva csak a RIPn-hálózatok listája lesz látható.

A 4. ábrán található parancsszimulátorban vizsgáljuk meg az R2 és R3 forgalomirányítót!