Az 1. ábrán a három távoli hálózat irányítótábla bejegyzései vannak kiemelve (azaz R2 LAN, R3 LAN, R2 és R3 közötti kapcsolat). Mindhárom bejegyzést az EIGRP-protokoll adta hozzá az irányítótáblához.
A 2. ábrán az R1 forgalomirányító egy irányítótábla bejegyzése látható az R3-on található 2001:DB8:CAFE:3::/64 távoli hálózatra vonatkozóan. A bejegyzés az alábbi információkat tartalmazza:
- Az útvonal forrása - Megadja, hogy a forgalomirányító honnan tanulta meg az adott útvonalat. A gyakori kódok között az O (OSPF), a D (EIGRP), az R (RIP) és az S (statikus útvonal) találhatók meg.
- Célhálózat - A távoli IPv6-hálózat címét azonosítja.
- Adminisztratív távolság - Az útvonal forrásának megbízhatóságát jelenti. IPv6 esetén ugyanazokat a távolság értékeket használjuk mint IPv4-nél.
- Mérték - A távoli hálózat eléréséhez társított érték. A kisebb érték jobb útvonalat jelöl.
- Következő ugrás - Csomagtovábbítás során a következő forgalomirányító IPv6-címe.
- Kimenő interfész - Az a kimenő interfész, amelyiken a csomagot a célja felé továbbítani kell.
Amikor egy forgalomirányító valamelyik interfészére IPv6-csomag érkezik, az eszköz megvizsgálja az IPv6-fejlécet és azonosítja a cél IPv6-címét. Ezután a következő keresési folyamatot végzi el.
Megvizsgálja az 1. szintű hálózati útvonalakat, hogy legjobb egyezést találjon az IPv6-csomag célcímével. Az IPv4-hez hasonlóan a legjobb egyezés itt is egyenértékű a leghosszabb egyezéssel. Például, ha több egyezés is található az irányítótáblában, akkor a forgalomirányító azt az útvonalat választja, amelyik a leghosszabb egyezéssel rendelkezik. Egyeztetésről akkor beszélünk, ha a csomag cél IPv6-címének bal szélső bitjeit összehasonlítjuk az irányítótáblában található IPv6-előtaggal és előtag-hosszal.