Az OSPFv3-ban másként kell az egyes interfészeken engedélyezni az OSPF-et. A network forgalomirányító konfigurációs parancsban felsorolt illeszkedő interfészcímek helyett, az OSPFv3-at közvetlenül az interfészeken kell konfigurálni.
Ahhoz, hogy az OSPFv3-at engedélyezzük egy interfészen, ki kell adni az ipv6 ospf folyamat_azonosito area terulet_azonosito interfész konfigurációs módbeli parancsot.
A folyamat_azonosito azonosítja magát a folyamatot, melynek meg kell egyeznie azzal a folyamatazonosítóval, amivel az ipv6 router ospf folyamat_azonosito parancsban a forgalomirányító folyamatot létrehoztuk.
A terulet_azonosito érték jelöli azt a területet, amelyikhez az OSPFv3 interfészt rendeljük. Bár tetszőleges értéket is állíthatnánk, a 0-át válasszuk, mert a 0 jelöli a gerinchálózati területet (backbone area), melyhez az összes többi területnek is kapcsolódnia kell, ahogy azt az 1. ábra is mutatja. Ez segítheti majd igény esetén a többterületű OSPF-é alakítást.
A 2. ábrán az R1 forgalomirányító interfészein az OSPFv3-at az ipv6 ospf 10 area 0 paranccsal engedélyeztük. A show ipv6 ospf interface brief paranccsal lehet megnézni az aktív OSPFv3 interfészeket.
Engedélyezzük a 3. ábra parancsszimulátorával az R2 és R3 forgalomirányítók interfészein az OSPFv3 irányítást!